Sadettin Saran 6 Rekor Kırdı!

By on 29 Kasım 2012

Master yüzücü Sadettin SARAN ‘dan 6 yeni Türkiye Rekoru geldi.

24 Yıl Sonra Havuza Girdi Bütün Rekorları Altüst Etti.

Ankara’da düzenlenen Mustafa Kemal ATATÜRK VI. Master Yüzme Cumhuriyet Şampiyonasında, Han Batur Spor Kulübü sporcusu Sadettin SARAN 50 metre serbestte 25.91 ve 50 metre kelebekte 28.78’lik derecesi ile Yeni Türkiye Master rekorlarının sahibi oldu.

Fenerbahçe Futbol Şubesi eski sorumlusu ve Türkiye Yüzme Milli Takım eski kaptanı SARAN 24 yıl sonra yeniden başladığı yüzmede; 2011 de Yalta ‘da yapılan son Master Avrupa Şampiyonası sıralamasına göre, 50 metre serbestte kırdığı 25.91 Türkiye rekoru ile Avrupa sıralamasında 5.,dünya sıralamasında ise 9. sırada yer buldu.

 

Sporcu kişiliği ile tanınan Sadettin SARAN “ bu yarışmaya katılarak gençlere örnek olmak istediğini ve hedefinin 2013 Yılında Hollanda da yapılacak Avrupa Şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ” olduğunu söyledi.

SADETTİN SARAN 50 metre Serbest stilde önce 26.27, 50 metre kelebekte de 28.78 ‘lik derecesi ile yeni Türkiye Master rekorlarının sahibi olurken, 4 x 50 Erkek Serbest Bayrak ve 4 x 50 Karma Serbest bayrak takımı yarışlarında takım halinde yeni Türkiye Master rekorunu kırarak toplamda 6 rekor’a imza attı. Bayrak takımı yarışları içerisinde, aynı gün kırmış olduğu 50 Metre serbest stil derecesini sırasıyla, 26.02 ve 25.91 ile daha da geliştirerek rekorunu yenilemiş oldu.

Kaynak: www.yuzmeplus.com

One Comment

  1. cagla

    20 Haziran 2016 at 14:25

    Saadettin sarancim benim icin kurbaga ogetirmisin nasil yuzudunu bilmek istiyorum ve nasil birinci olarabilirim dunyada 1 ci olursam senun sayende sin an akcildagelir buyuzden sizgelirsenizsevinirim ayrica dunya sampiyonasi na gelirmisiniz gormek istiyorum seni vesinanlabiliktefloransa trasnseluglis otelinde olacak ayrica eylencede olacak zaten senle sinan akcil olursa cosrariz sarkilarilarinizla bilikte cunku ozledim sizi zaten ogretirsen be de yuzmeyi kavrarim hem sizin sayenizde 1 ci olacima inaniyorum sized bana sari yaparsiniz sin an akcil ikimiz soyleriz hatta bilikte konser veririz hem benim sayemde imza atariz hemde guzel olur ayrica bana futbolu ogretirsen bende format giysem oynasam bende nasil our sadettinsarancimseviyorumsenibanane yaparsan yap benifutbolcu yapmani istiyorum he de onun disinda isimi yapayim hobim olsun futbol ayni zamanda yuzmek

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir