Burhan Felek Yüzme Havuzu

Burhan Felek Yüzme Havuzları İstanbul’un Anadolu yakasındaki Üsküdar ilçesinde yer almaktadır. Küçük yaş grupları için yüzme takım çalışmaları ve yetişkinler için yüzme kurslarının verildiği, sualtı hokeyi ve sualtı ragbisi faaliyetlerinin gerçekleştirildiği GSİM’ye bağlı yüzme havuzudur.

Üsküdar Burhan Felek Spor Kompleksi içinde iki adet yüzme havuzu mevcuttur. Her iki havuz da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne aittir. Girişi ana cadde tarafından yapılan yarı olimpik yüzme havuzu bünyesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sürekli olarak her yaş grubuna yönelik yüzme eğitimi verilmektedir. Havuzlar günün belirli saatlerinde de müsabık yüzme ve sualtı hokeyi takım çalışmalarını gerçekleştirmek üzere spor kulüplerinin kullanımına tahsis edilmektedir.
Tam olimpik olan diğer havuz ise protokol ile Galatasaray Spor Kulübü Yüzme Şubesi’nin kullanımına tahsis edilmiştir. Bu nedenle havuzun adı Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu olarak bilinmektedir. Bu havuzda GS Spor Kulübü ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü’ne bağlı diğer yüzme kulüpleri de antrenman yapmaktadır.

Tam olimpik olan havuza yaya olarak gelecekler için; üstte yer alan yarı olimpik havuz tarafındaki girişi GS Yüzme Şubesi kafeteryası olarak kullanıldığından maalesef sporcu girişi olarak kullanılamadığını hatırlatmak isteriz. Tek giriş olan alt kapıya ulaşmak için, dışarıdan bankamatiklerin önünden geçerek askerlik şubesinin yanından aşağıya sola dönülmeli, AYEDAŞ binası ile VOLLEY HOTEL arasındaki dar yaya yolu takip edilmelidir. Araç ile gelecekler için; volley hotel’in kapalı otoparkı içinden ALT HAVUZA ulaşım mevcuttur.

Tesis inceleme, yüz yüze görüşme ve çalışmalarımızı yerinde inceleyebilmeniz için gelmeden önce www.burhanfelekyuzmehavuzu.com web sitesi üzerinden  randevu alınması gerekmektedir.