Sadettin Saran Ustalığını Konuşturdu

By on 22 Kasım 2012

Yüzme camiasında “Master” kavramını bilindiği gibi Türkçemizde “Usta” olarak telafuz edebiliriz.

Ülkemizin tanınmış simalarından, sporcu kimliği ile bilinen, Fenerbahçe Spor Kulübü geçmiş dönem başkan adaylarından, Türkiye’ye spor, sanat, iş alanı başta olmak üzere yüzlerce yatırım yapan, Kurumsal Sosyal Sorumluluk programları çerçevesinde yaptırdığı Kırıkkale’de 6 adet okul ve Güneydoğu Anadolu’da toplam 8 adet kapalı spor salonları ile çocukları spora teşvik eden ve daha sağlıklı nesiller yetişmesine olanak sağlayan Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Yüzme Milli Takımı eski kaptanı SADETTİN SARAN, 2012-2013 sezonu itibariyle yüzme yaşantısını HAN BATUR SPOR KULÜBÜNDE devam ettirmeye karar vermiştir.

Sadettin SARAN, Geçmiş dönemlerde başarıyla icra ettiği yüzme sporuna müsabık statüde geri dönerek, Yüzme Camiasına büyük güç katmıştır. 10-11 Kasım 2012 tarihlerinde Ankara’da takımı adına ilk müsabakasına çıkacaktır.

SARAN kimdir?

Sadettin SARAN 1964 yılında dünyaya geldi.

1987′de ABD, Kentucky Üniversitesi’nden, makine mühendisliği mastırı da alarak mezun oldu. Arkansas’ta Ensco Environmental Services’de çalışmaya başladı. 1988′de Türkiye’ye geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Dış İlişkiler Danışmanı olarak çalıştı. 1989′da SARAN International’ı kurdu. Lockheed Martin, Raytheon International, ESPN, Geest Inc. gibi dünya devlerinin temsilciliklerini üstlendi.

1990-1995 döneminde Martin Marietta’nın Ankara ofisinde Genel Müdür Yardımcısı, arkasından Genel Müdürü olarak çalıştı. 1995′te SARAN Şirketler Grubu’na yeniden döndü. ABD’de eğitim gördüğü yıllarda Kentucky Üniversitesi Yüzme Takımı’nın kaptanlığını yaptı, iki yıl, ‘En Değerli Sporcu’ seçildi.

1984-1985 yıllarında da Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını yaptı.
Kerem ARDA

Kaynak: www.yuzmeplus.com

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir