Başkan Ahmet Bozdağan 2013 İçin Konuştu

By on 3 Ocak 2013

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan, 2013 yılı için planlarını anlatırken, 2012 yılında da hedeflerini gerçekleştirdikleri ve yüzmenin büyük bir ivme kazandığı yıl olduğunu söyledi.

Ahmet Mazhar Bozdoğan, “2012′de hedeflerimiz gerçekleşti.

Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda final yüzmek hedeflerimizdi, bunları başardık. 150, 200 kadar Türkiye rekoru kırıldı. 2013 yılında artık hedefimiz madalya. Akdeniz Oyunları’ndan başlayarak, Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda madalya almak hedefimiz. Yüzme çok büyük bir ivme kazandı” diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası’nda 4′üncü olduklarını hatırlatan Bozdoğan, “Avrupa Şampiyonası’nda madalya istemiştik ama olmadı. Önümüzdeki yıl hedefimiz mutlaka madalya” diye konuştu.

Daha öncesinde Avrupa ve dünya şampiyonalarında yarı final dahi yüzemediklerini ifade eden Ahmet Mazhar Bozdoğan, “Bir öncesine baktığımızda madalyamız yok. Dünya şampiyonasında yarı finalimiz bile yok. İki yıl öncesine gittiğimizde dünya şampiyonasında, hem 4 yarı final, hem de 3 final yüzdük. Fransa’daki Avrupa Şampiyonası’nda 22 Türkiye rekoru kırdık. Burada ayrıca, 14 final, 14 de yarı final yüzdük. İki yıl öncesine kadar federasyonda böyle bir hedef yoktu. Bundan sonra artık madalya kovalayacağız” şeklinde konuştu.

HEDEF OLİMPİYATLAR

Yüzme Federasyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bozdoğan, 2013 yılındaki tek hedeflerinin madalya kazanmak olduğunu dile getirerek, “Hedef 2016 Rio Olimpiyatları. 2016 yılındaki olimpiyatlarda mutlaka madalya var. 2020 yılına kadar plan ve projelerimiz hazır. 2016 olimpiyatları olmasa bile 2020′de kesin madalya alacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

ntvspor.net

yuzme.tv

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir