Datça Yüzme Maratonu Tamamlandı

By on 24 Şubat 2013

Maratona ait detaylar şöyle;

Muğla’nın Datça ilçesinde bu yıl yedincisi düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek geleneksel açık deniz kış yüzme maratonu Kumluk Plajı’nda 5.000 ve 1.500 metrelik iki parkurda yapıldı. Maratona altısı Yunanistan vatandaşı olmak üzere 113 erkek ve 24 kadın katıldı.

7. Kış Yüzme Maratonu’nun başlama işaretini Manş Denizi’ni üç kez yüzerek geçen Ersin Aydın verdi. Yarışları Türkiye’nin her yerinden çok sayıda izleyici katılarak destek verdi. Yarışları Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, Sömbeki Belediye Başkanı Lefteris Papadoukoluks, Ersin Aydın ve çok sayıda davetli izledi.

UZUN PARKUR’DA BİRİNCİ ÖZSEVİM, İKİNCİ ALTUNBAŞ, ÜÇÜNCÜ AKIŞ

243 sporcunun başvuruda bulunduğu ancak zorlu hava şartları nedeniyle 137 sporcunun katıldığı Datça 7. Kış Açık Deniz Yüzme Maratonu her yıl olduğu gibi dostluğun, kardeşliğin ve barışın ön plana çıkmasıyla sona erdi. 5 bin ve bin 500 metre olmak üzere iki parkurda gerçekleştirilen yüzme yarışlarında 5 bin metreyi birinci sırada 1 saat 16 dakikayla Emrah ÖZSEVİM, ikinci sırada 1.22 dakika ile Celal ALTUNBAŞ ve üçüncü sırada ise 1.25 ile Tolga AKIŞ tamamladı. Kısa parkur bin 500 metre yarışlarında da Murat Düzkan birinci, Caner Aspaya ikinci ve Erce Erece ise üçüncü oldu.

 

TEK AYAĞI İLE YARIŞLARI TAMAMLADI

Yarışların en yaşlısı bu yıl Yunanistan’dan katılan 67 yaşındaki Kanthoppoulos Thanasis oldu. Tek ayağıyla yarışları tamamlayan 35 yaşındaki Yunan yüzücü Konstanstinos Deliğiannoudis, ilgi odağı oldu. Yarışı tek ayağıyla yarışı bitirmesi orada bulunan izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı.

tmyder.org

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir