Yüzmede Heyecan Başlıyor

By on 20 Şubat 2013

Hürriyet’in haberi şöyle;

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yüzme Şubesi ve İ.B.B işbirliği ile 2-3 Mart 2013 tarihlerinde, İstanbul İli, İBB Cebeci Spor tesisi yüzme havuzunda Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası gerçekleştirilecek.

Yarışma kendi içerisinde ilkleri yaşayacak. Öncelikle bugüne kadar Türkiye Bedensel engelliler yüzme şampiyonasına katılmamış tüm sporcular illerini temsilen yarışlara iştirak edecek, ayrıca İBB tarafından yaptırılıp Engelliler’e tahsis edilen Cebeci spor tesisinin açılışı da binlerce kişi huzurunda bu yarışma ile olacak. Şampiyonaya rekor katılım olacak olup, sanat, siyaset, spor ve iş dünyasından tanınmış bir çok kişi protokolde yer alacak.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren sporcular avrupa ve dünya barajlarını geçmeleri halinde kampa alınacak ve yurtdışı yarışlarına götürülecek.

 

Aralık 2012 tarihinde yapılan Federasyon seçimlerinde TBES Federasyonu Başkanlığına Demirhan ŞEREFHAN, Yüzme branş sorumluluğuna Cengiz ALTAYLI, Eğitim Kurulu Başkanlığına Duran ARSLAN, Eğitim Kurulu Başkan Yardımcılığına da Kerem ARDA getirilmişti.

hurriyet.com.tr

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir