Yaz Spor Okulları

By on 13 Şubat 2015

Yaz tatili yaklaşıyor! Çocuklarınız koca yaz tatilini en verimli nasıl geçirecekler? Çalışan anne-babalar! Siz ne yapacaksınız? İşe gidince ufaklığa kim bakacak? Hadi bakacak birini buldunuz diyelim, koca yaz boyunca bu çocuk sıkılmayacak mı?

Siz en iyisi, çocuğunuzu eve yakın bir yerlerde yapılan yaz spor okuluna  gönderin. Çocuğunuz henüz okula başlama yaşına gelmemişse ona yaz okulundan daha iyi ‘hazırlayıcı eğitim’ imkanı bulamazsınız. Çocuğunuz okul çağındaysa şayet, okulda öğrendiklerini pekiştirmek için yaz spor okulu tam size göre.

Şayet İstanbul’da yaşıyorsanız, Acıbadem, Kadıköy, Üsküdar, Koşuyolu, Kozyatağı, Bostancı, Maltepe, Kartal, Ümraniye bölgesine yakın Anadolu Yakasında iyi bir yaz spor okulu arıyorsanız size Acıbadem Doğuş Üniversitesi Kampüsü’ndeki Yaz Okulu ‘nu önerebiliriz.

Biraz inceleme yaptığımızda yaz okulu organizasyonunda Marmara Spor Kulübü ‘nün desteği olduğunu görüyoruz. Yaz okulu programı hakkında derlediğimiz bilgiler aşağıda sıralanmıştır. Bu bilgilerin haricindeki güncel bilgiye kulübün internet sitesinden rahatlıkla ulaşılabiliyor. Tüm gerekli bilgi için www.marmarasport.com internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Marmara Yaz Spor Okulu – 2016

-YER

Yaz okulu; Acıbadem Doğuş Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilmekte. Diğer yaz okullarından farklı olarak tüm aktiviteler kampüs içerisinde gerçekleştirildiğinden öğrenciler güvenli bir ortamda uzman bir ekipten eğitim almakta ve gün içinde şehir trafiğinde vakit kaybetmeden faaliyetlerini sürdürebilmekteler.

Acıbadem Doğuş Üniversitesi Kampüsü 
Hasanpaşa Mah. Zeamet Sk. No:21
Acıbadem – Kadıköy – İstanbul

-YAŞ GRUBU

Yaz okuluna 06–14 yaş arası çocuklar kabul ediliyor.
06–14 yaş aralığındaki öğrenciler; 6–8 yaş, 9–10 yaş, 11–14 yaş şeklinde üç ana kategoriye ayrılmaktadırlar.

Not: 6 yaşından küçük çocuk ve 14 yaşından büyük yetişkinler için ayrıca ‘yüzme okulu’ tertiplenmektedir. Yüzme kurslarımız ile ilgili detaylı bilgi için iletişim sayfasından yararlanabilirsiniz.

-DÖNEMLER

1. Dönem :  20 Haziran 2016 – 22 Temmuz 2016 ( 4 Hafta )
2. Dönem : 25 Temmuz 2016 – 19 Ağustos 2016 ( 4 Hafta )
3. Dönem : 22 Ağustos 2016 – 09 Eylül 2016 ( 3 Hafta )
Not: Haftalık kayıt kabul edilmektedir.

– ÖRNEK PROGRAM

asd

Not: Yarım gün programı; tam gün programın 08.00-13.00 veya 12.00-17.00 saatleri arasındaki faaliyetleri kapsamakta. Tablodaki program geçmiş sezonda kullanılmış olup, her yıl sezon başında güncellenmektedir.

-BESLENME

Çocuklarımıza günde 3 öğün (Sabah Kahvaltısı-Öğle Yemeği-İkindi Atıştırmalık ) yemek verilmektedir. Yemeğimiz Yönder Okulları Küçük Şeyler Ana Okulu Koşuyolu Şubesi tarafından hazırlanmaktadır.

Yemek Listesi

-ULAŞIM

Öğrenci girişi direkt olarak kampüs içerisindeki kapalı otoparktan yapılıyor. Bu sayede çocuklar dış etmenlerden uzak, güvenli bir şekilde giriş yapmakta. Öğrenci velileri kendi imkanlarıyla çocuklarını getirebilecekleri gibi servis hizmetinden de faydalanabiliyorlar. Servis hizmeti okulun anlaşmalı olduğu özel firma tarafından sağlanmakta. Servis ücreti yaz okulu ücretine dahil değildir!

-ETKİNLİKLER

Ana Branşlar: Yüzme, Tenis, Cimnastik, Basketbol, Voleybol, İngilizce, Satranç, El becerileri.
Yardımcı Branşlar: Badminton, Masa Tenisi, Futsal, Sinema, Resim.

Yapılan çalışmaları izlemek için tıklayınız..

-MALZEMELER

Spor çantası, 2 adet T-Shirt, 1 adet Şort, Yüzücü Bonesi okulun öğrencilerine hediye edilmekte. Yedek iç çamaşırı, Spor ayakkabı, Mayo, Havlu ve Terlik gibi kişisel eşyalar öğrenci tarafından temin edilmelidir.

-GEREKLİ EVRAKLAR

– 1 adet vesikalık fotoğraf.

– Kayıt formu. (Kayıt sırasında verilecektir)

– Sağlık raporu. ( GSİM’den gelen resmi yazı gereği; Kayıt için kişinin beyanı esastır. Yani bir spor tesisine üye olacak bir yetişkinin spor yapmasında sakınca olmadığına dair kendi beyanı veya küçük yaştakilerin ebeveynleri tarafından verilen beyan yeterlidir.)

-SİGORTA

Okulda eğitim gören her öğrenci, eğitim faaliyetleri sırasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sigorta güvencesi altındadır.

-REHBERLİK

Spor okulu bünyesinde faaliyet gösteren çocuklar, Uzman Psikolog Danışman, Aile ve Çift Terapisti Nur AĞDELEN gözetimi aldında. Çalışmalar sırasında çocukları yakından takip ederek, elde ettiği verileri kulüp yönetimi ve eğitmenler ile paylaşmakta.

Çocuklarla İletişim ve Çocukların Problem Davranışlarıyla Baş Etme başta olmak üzere birçok konuda ihtiyaç halinde aileleri bilgilendirmekte.

-YÖNLENDİRME

Yaz spor okulu bünyesinde eğitim gören çocukların dönem içinde gösterdikleri performans ve yetenekleri hakkındaki veriler aynı dönemin sonunda aileler ile paylaşılmakta, yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmekte.

-ÜCRETLER

Yarım gün yaz okulu 1300 tl  (4 haftadan oluşan dönemlik ücrettir)

Tam gün yaz okulu 1800 tl  (4 haftadan oluşan dönemlik ücrettir)

*Kardeşlere % 10 indirim uygulanıyor.

• Tüm öğrenciler özel sağlık sigortası kapsamında sigortalanmakta.
• Öğrencilerin yaz okulunda yapacakları; Yüzme, Tenis, Cimnastik, Basketbol, Voleybol, Futbol, Masa Tenisi, Badminton, İngilizce, Satranç, Origami, El İşi, Resim ve Sinema çalışmalarında kullanacağı tüm ortak ekipmanlar okul tarafından sağlanıyor.
• Kahvaltı-Öğle Yemeği-İkindi Atıştırmasından oluşan beslenme düzeni okul tarafından günlük kalori değerleri hesaplanarak hazırlanıp sunuluyor.

15 Günlük Yemek Listesi
• Çocuklara spor çantası ve içindeki ekipmanları okul tarafından hediye edilmekte. Havlu, terlik ve mayosunu çantasında bulundurması yeterli.
• Öğrencilerin sabah kampüse gelişleri ve gün bitiminde eve dönüşleri velilerin sorumluluğunda. Arzu edilirse ücreti karşılığında okulun anlaşmalı özel yetkili servis hizmetinden faydalanabilirler.

-İLETİŞİM

Kulübün resmi sitesi olan marmarasport.com adresindeki güncel bilginin haricinde soru ve randevu talepleriniz için aşağıdaki numaradan destek alabilirsiniz.

Ayberk Ergeneli 0535 395 15 31

Editörün yorumu:

Çocuğunuzun ilgi ve yeteneklerini keşfetmek istiyorsanız yaz spor okulu çalışmalarına katılmasını tavsiye ediyoruz. Yaz okulundaki bir çocuğun;

Arkadaşlık duygusu gelişir yeni dostluklar edinir.

Beslenme alışkanlığının devamı sağlanır.

Can sıkıntısına birebir fiziksel ve sosyal aktiviteler yapar.

Okullar tatil olunca çocuğu gönderebileceğim en yakın yaz spor okulu nerede? Bizim ufaklıkları hangi yaz spor okuluna göndersek acaba? diye düşünüyorsanız, Acıbadem Yaz Spor Okulu imdadınıza yetişiyor. 4-6 yaş arası minikler veya 7-14 yaş arası çocuklar için yüzme yaz okulu çalışmalarımıza dahil olabilirsiniz.

Yaz spor okullarının bir diğer faydası da; yetenekli çocuklar için yetenek taraması yapılmış olmasıdır. Özellikle spor kulüpleri bünyesinde gerçekleştirilen yaz spor okullarında küçük yaşta spor ile tanışan çocuklar, yetenekleri doğrultusunda ilgili branşlara yönlendirilerek gelecekte profesyonel sporcu olabilme fırsatı yakalayabilirler. Bu da gerek çocuk gerekse ailesi için gurur vericidir. Yaz okulu bitiminde arzu eden çocuklar kış spor okuluna dahil olabilir, böylece hafta sonları sporculuk kariyerlerine devam edebilirler. Okulların açık olduğu dönemlerde hafta içi okul, hafta sonu spor çok uyumlu ikilidir. Çocuk gelişimde birbirini tamamlayan etmenlerdendir.

Verimli bir yaz geçirmeniz dileklerimizle…

4 Comments

 1. Okulsayfam com

  20 Nisan 2015 at 20:00

  Pendik ve civarında da olsa güzel olur. Öğrenciler için yaz tatillerini geçirmek için çok iyi gerçekten.

 2. Plein

  25 Haziran 2015 at 12:23

  Bilgilendirme için çok teşekkürler çok işime yaradı emeğinize sağlık.

 3. Sevda özkan

  22 Mayıs 2016 at 18:14

  Kurs fiyatları

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir