Yarışmaya Davet

By on 1 Mart 2013

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU YÜZME ŞUBESİ BASIN BÜLTENİ

(28.02.2013)

ENGELLİ YÜZÜCÜLER HAVUZLAR’DA ŞAHLANIYOR… TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.

2-3 Mart 2013 Tarihlerinde İstanbulİl’i, İBB Cebeci Spor Kompleksinde Türkiye Bedensel Engelliler YüzmeŞampiyonası düzenlenecektir. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek olan bu şampiyonaya katılmak için 200’den fazla engelli yüzücü başvuruda bulunmuştur.

HEDEF; 2016 VE 2020 OLİMPİYATLARINDA ENGELLİ YÜZME’DE KÜRSÜYE ÇIKMAK…

Bu şampiyona’nın ardından Türkiye’nin geleceği olan bu çocuklardan, Avrupa / Dünya barajlarını geçen ve barajlara yakın olanlar kamplara alınacak ve ardından uluslar arası müsabakalara götürüleceklerdir. Olimpiyat oyunlarında üç ana branştan biri olan yüzme, dünya üzerinde büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden toplum olarak el ele verip, tüm enerjimiz ile bu kutsal göreve kanalize olmalıyız.

NE KADAR ÇOK SPORCUYA ULAŞIRSAK O KADAR ÇOK BAŞARILI OLURUZ

Engelli yüzme branşında Türkiye genelinde ne kadar fazla sporcuya ulaşırsak, o kadar başarıbekleyebiliriz. Sporcuların sosyo-kültürel, eğitim –öğretim, fiziksel antrene edilebilme özelliklerini bir arada geliştirip nitelikli bireysel oluşturduğumuzda başarıdan söz edebiliriz.

DEĞERLİ MEDYAMIZIN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREV OLDUKÇA ÖNEMLİDİR.

Bir oluşumda, toplum’a fayda sağlayacak girişimleri, yine o topluma en doğru şekilde sunabilecek dağıtım ağımedya olarak gözükmektedir. Sporda, özellikle engelli branşlarında topluma doğru mesajı vermek, ulaşılamamış kişilere ulaşmak ve engelli sporcular ile ilgili farkındalık yaratmak adına işbirliği oldukça önemlidir.

 

2-3 Mart 2013 Tarihlerinde, Saat:15:00′da Sanat, Spor, İş ve Siyaset dünyasındaki değerli üyeler ile beraber, Değerleri Basın mensuplarımızı ve Tüm halkımızı bu güzel organizasyon’da aramızda görme dileklerimizle.

Yarışma’nın Yapılacağı Yer:

İBB CEBECİ SPOR KOMPLEKSİ: Adres: Atatürk Bulvarı 34270 / Sultangazi Tel: 0212 475 01 01

İrtibat için:

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Fed. Yüzme Eğitim Kurulu Başkan Yardımcısı

Kerem ARDA
0538-864-04-54

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir