Open Water Yüzme Şampiyonası

By on 9 Ağustos 2013

03.08.2014 pazar günü Kocaeli Degirmendere’de duzenlenen open water yüzme şampiyonasında 5 km Türkiye Şampiyonası, aynı zamanda Milli Takım seçme müsabakalarında 140 sporcunun katıldığı yarışlarda; erkeklerde genel klasmanda EMRE ÖZTÜRK  bayanlarda genel klasmanda NİLAY ERKAL birinci oldular.

 

Gölcük Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği, GHSİM Kocaeli İl Müdürlüğü ve DESSAT işbirliği ile 9. Gölcük Değirmendere Ulusal Açık Su Türkiye Yüzme Şampiyonası düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yarışların düzenlendiği Çınarlık Meydanı Sahili’nde Ağustos ayında gerçekleştireceği Açık Su Yüzme Yarışları için bilgilendirme standı açtı. Vatandaşlar, yarışlarla ilgili bilgi verilen standa yoğun ilgi gösterdi.

Büyükşehir’in düzenleyeceği Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası, 16-23 ve 30 Ağustos tarihlerinde Kandıra, Darıca ve Karamürsel sahillerinde gerçekleştirilecek. Gençlik Hizmetleri spor İl Müdürlüğü ve Yüzme İl Temsilciliği işbirliğinde gerçekleştirilecek olan şampiyona Kocaeli’nin Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer Halk Plajı ile Kandıra’nın Kerpe ve Darıca Bayramoğlu halk plajlarında yapılacak. Şampiyonanın ilk etabı 16 Ağustos Cumartesi günü Kandıra Kerpe Halk Plajı’nda, ikinci etabı 23 Ağustos Cumartesi günü Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda yapılacak. Şampiyonanın son etabı ise 30 Ağustos Cumartesi günü Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda yüzülecek. Yarışlara Kocaeli’den ve Türkiye’nin her köşesinden ve her yaş grubundaki yüzücüler katılabilecek. Yarışmada dereceye girenlere madalya ve nakdi ödül verilecek.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir