Michael Phelps’in Antrenörü Geliyor

By on 20 Ocak 2013

Michael Phelps’in teknik direktörü, Bob Bowman’ın Türkiye’ye gelişi ile ilgili detaylar netleşiyor;

Son yıllarda büyük bir aşama kaydeden Türk Yüzmesi, Başkan Ahmet Bozdoğan’ın girişimleri ve Bakan Suat Kılıç’ın olurları ile daha aydınlık bir sürece giriyor. Londra Olimpiyat oyunları sırasında yapılan ilk görüşmelerin ardından büyük bir yol kateden Başkan Bozdoğan, dünyanın tanıdığı efsanevi yüzücü Michael Phelps’in teknik direktörü, Bob Bowman’a Türkiye’ye gelmesi konusunda olur almayı başardı. Bowman geçtiğimiz günlerde ünlü Swimming World Magazin sitesine yaptığı açıklama ile bazı konularda yanlış anlaşılmalar olduğunu vurgulayarak, ben bu ülkenin yüzücülerine yol gösterici olacağım diyerek Türkiye’deki yüzme tabanını işaret etti ve çalışmalara buradan başlanacağını söyledi.

Bowman’ın Türkiye konusundaki hassasiyeti karşısında biraz hayrete düştüğü izlenimi veren sitede çıkan haber kısaca şöyle; Türkiye Yüzme Federasyonu toplumdaki statüsünü yükseltmek amacıyla, Bob Bowman ile danışman olarak hareket etmek üzere temaslara geçti. Olimpiyat efsanesi Michael Phelps ile uzun süredir teknik direktör olarak çalışan Bowman, Federasyonda iyi bir misyonu üstlenmek ve yılın yarısını Türkiye’deki üst düzey yüzücüler ile geçirme isteğindedir. Bowman, yaptığı açıklama ile Türkiye’ye sadece danışmanlık yapacağını ifade ederken, bu danışmanlığın performans danışmanlığı olduğunu ve kendi programını tabandan itibaren geliştirme arzusu içinde olduğunu ifade etti. Bowman , “Türkiye’de ceo olmak ya da milli takımların koçu olmak gibi bir amacının olmadığını” sözlerine ekledi.

Bob Bowman, Türk iye son olimpiyat oyunlarında 79 madalya alan Japonya ve İspanya’dan daha fazla madalya alan bir ülkedir. 89 madalya alan bu ülkenin halkı, bugüne kadar yüzmede bir madalya alamamıştır. Bu nedenle Türk halkı yüzme performansını iyileştirme konusunda çok istekli ve heveslidir. Onları ileriye taşımak gibi bazı koçluk rehberliği ve tavsiyecilik konularında yönlendireceğim için memnunluk duyarım” dedi.

Kaynak: yuzme.tv

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir