Acıbadem Doğuş Üniv. Yüzme Havuzu

Acıbadem yüzme havuzu Doğuş Üniversitesi Kampüsü içerisinde 1 no’lu bina içinde yer almaktadır.

Doğuş Üniversitesi Yüzme havuzu yarı olimpik ölçülerdedir. Havuz derinliği 2 metre 10 cm. dir. Uzunluğu ise 25 metredir. Havuzda toplam 5 kulvar vardır ve kulvarların arası 2,5 m. genişliğindedir. Bu haliyle yüzme antrenmanları veya serbest yüzme için idealdir.

Yüzme havuzunun filtrasyonu için savak sistem kullanılmaktadır. Şartlandırma ise otomatik bilgisayarlı dozajlama sistemi ile yapılmaktadır. Yerden ısıtmalı olan yüzme havuzundaki su sıcaklığı oda sıcaklığı değerlerindedir. Acıbadem yüzme havuzu su analizleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Acıbadem Doğuş Üniversitesi yarı olimpik kapalı yüzme havuzu bünyesinde Acıbadem, Üsküdar, Kadıköy, Koşuyolu, Çamlıca, Kozyatağı, Bostancı, Erenköy gibi çevre lokasyondan gelen her yaş grubundaki üyeler için yüzme çalışmaları tertipleniyor. Küçük yaş grupları için yüzme eğitimi, yetişkinler için yüzme öğrenimi amaçlı, sağlık için doktor tavsiyesi ile kursiyer olabilirsiniz. Yüzme biliyorum, eğitim almayacağım, sadece serbest olarak yüzme havuzundan yararlanmak istiyorum diyen yetişkin yüzme severler için de uygun programlar belirlenmektedir. Yüzme havuzu üyeliği aylık olarak yapılmaktadır. Serbest yüzme porgramları veya yüzme kursu fiyatları aylık olarak belirlenmekdedir. Hijyenik kaygılardan dolayı, yüzme havuzunun günü birlik tek girişlik kullanımı için üyelikler kabul edilmiyor. Özellikle hatırlatmak isteriz ki; gerek eğitim almadan havuzdan yararlanma seansları, gerekse yetişkin yüzme kursu fiyatları, haftada iki gün olarak, ayda toplam sekiz seans üzerinden belirlenmiştir. Beş kişilik gruplara girmek istemeyip birebir özel yüzme dersi almak isteyen adaylar için de özel yüzme dersi ile yüzme öğrenme veya teknik geliştirme imkanı verilmektedir. Acıbadem yüzme kursu ve havuz bünyesinde özel yüzme hocası gözetiminde birebir özel yüzme dersi alacak üyeler için destek olacak kadın veya erkek yüzme hocaları görev yapmaktadır.
Acıbadem yetişkin yüzme kursu programlarında her bir grup en fazla 5 öğrenciden oluşuyor. Bu sebeple Acıbadem Doğuş Üniversitesi yüzme havuzu bünyesinde gerçekleştirilen kurslarda oldukça başarı sağlanmaktadır. Yüzme kursu çalışmalarını yerinde izlemek, yetkililerle yüz yüze görüşmek ve acıbadem doğuş üniversitesi yüzme kursları hakkında detaylı bilgi almak için www.acibademyuzmekursu.com incelenebilir.